KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154148
nr 1515 4148
Axel Gillis Hafström
(1841-1909), Sverige
Oljemålning, Insjölandskap. Signerad, 1870. Olja på duk, 39x58 cm, yttermått inklusive ram: 59x78 cm
Axel Gillis Hafström, svensk målare född 1841, död 1909.
måndag 16 januari 2023
kl 20:25:44
Axel Gillis Hafström
Läs mer om Axel Gillis Hafström